נשים

יש לה את זה, אבל לא ברור מה זה

מתוך הסדרה ״יש לה את זה״
זכויות יוצרים: ערוץ 12 מתוך "יש לה את זה".

*פוסט זה עומד להכיל הרבה מאוד ספוילרים כי לא התאפקתי ותרגיעו,
הסדרה הזאת שודרה לפני שלוש שנים

אין לי נטפליקס. ולכל מי שישאל אני אגיד שאין לי נטפליקס כי אני מעל זה. אני לא מכלה את זמני על צפייה בטלוויזיה. שאני משתעממת. שאין שום דבר לראות. לאנשים שאני רוצה להיות אמיתית איתם אני אגיד שיש לי נטייה להתמכרות אז אני מעדיפה לא להציב מולי פיתוי שאני יודעת שלא אוכל לעמוד מול זה אז במקום זה אני קוראת ספר. אני מחדדת את המוח. אני מעמיקה באינטלקטואליות. עושה משהו פרקטי עם עצמי.

והאמת, האמת היא שאני קמצנית. זהו, זו התשובה. אין לי משהו טוב יותר להגיד. כבר שש שנים שאני שוכרת דירה ועד כה החזקתי מעמד בלי לראות טלוויזיה. או סרטים. נאדה. שום דבר. (בסדר, ראיתי קצת סדרות יוטיוב) אבל אז הגיעה הקורונה ולא הייתה ברירה, הייתי חייבת לשרוף את הזמן עם קצת תוכן שמשתיק את החרדות. שנותן הפוגה. משהו כזה שגורם להרגיש נעים.

וככה מצאתי את עצמי סורקת את הרשת בחיפוש אחרי סדרות חינמיות. ככה גם הגעתי לצפות בעונה הראשונה של “יש לה את זה”. אם נותנים לכם קרטיב לימון בחינם אתם תאכלו קרטיב לימון אפילו שאתם מעדיפים דובדבן עם סוכריות.
זה בחינם, תגידו תודה ובתיאבון.

בקיצור, לענייננו.

“יש לה את זה” היא סדרה עם מלא פוטנציאל. אני מודה שהמשיכה שלי לסדרה נעוצה בעובדה שמדובר בשילוב של שחקנים יפים, עיסוק בעיצוב בגדים ודרמה רומנטית. מתכון להצלחה. אם זה לא מספיק, בסדרה כיכבו שלוש סטאריות מהממות ומעוררות השראה:

מאיה דגן, הפייבורטית שלי מאז דומינו ומיקי אפלבוים הדמות הכי אהובה אברר. כמה נשית וסקסית את יכולה להיות שבאותה נשימה את חזקה ומפחידה גברים? זה בדיוק מה שמצליחה לעשות מאיה דגן ובדיוק מה שמגשימה הדמות שלה ב”יש לה את זה”. ורד סמולנסקי היא בעלים של רשת סופרים מצליחה והיא נראית מדהים בחליפה.

אני מודה שאת מגי אזרזר לא הכרתי מעבר למדור הרכילות, אבל אלוהים ישמור איזו דיווה. שירז היא זמרת מוכשרת שהתגלתה בריאליטי מוזיקלי, פאם פטאל, כובשת מצעדים, מפרסמים רודפים אחריה אבל בחייה הפרטיים היא אישה שמתאמצת לחוש ביטחון בגבר שלצידה, שמפחדת להישאר לבד, שזקוקה שיאהבו אותה. כמה חינניות יש בך מגי, כמה את גורמת לצופה להזדהות איתך.

ניב סולטן היא הבחורה הכי מהפנטת שנתקלתי בה ואני קצת דלוקה עליה. על הקוקו החצי הרוס, על החולצות בטן והכפכפים. נטלי לוי שמגולמת על ידיה לא רואה בעיניים והיא בדרך להצלחה. מקופאית באשקלון היא הגיעה לפסגת עולם הבידור כמעצבת אופנה והיא עשתה זאת עם כמויות של כישרון וקסם אישי שגורם לכל מי שסביבה לאהוב אותה.

יש לה את זה עונה 1 | פרק 1 לצפייה ישירה | makoTV

נטלי, איך אפשר שלא להתאהב בה?! מתוך “יש לה את זה”.

וואלה בדיוק הסדרה שמתאימה לתקופתה. לצד אנה ואלזה, עדן אלנה ודנית ליבנת “יש לה את זה” היא בדיוק מה שהקהל של ימינו זקוק לו. לקומדיה שסובבת סביב האנדרדוגית, הבחור הצעירה חסרת הניסיון שבנחישות עצומה ויכולות שאף אחד לא ציפה להן, עשתה את זה.

בכל זאת הסדרה התרסקה לחלוטין ופרק הסיום שלה היה הדבר הכי מאכזב שראיתי. אחרי עונה שלמה, אשכרה העדפתי לא לדעת איך זה נגמר. איזה ביזיון. איזו מפלה. כישלון טוטאלי. אני מרגישה מרומה. אני כועסת על היוצרות ואני בזה לנטלי לוי. כי עם כל הפוטנציאל שהיה לה, הסדרה הזאת היא לא נשית בשום צורה. היא לא פמיניסטית בהתאם לקודים של ימינו ואין בה העצמה נשית. בסוף זו סדרה שמתארת תככנות, קנאה ושנאה בין נשים שכל מה שמעסיק אותן הוא גבר, ליתר דיוק ליאור המגולם על ידי החתיך והכובש עוז זהבי.

נטלי מוותרת על הקריירה שלה ועל כל מה שהצליחה להשיג בעשר אצבעות ובמאמצים אדירים, למען ליאור שנשוי לשירז ומנסה להיכנס איתה להיריון (!!). היא עושה את כל הדברים הלא נכונים בזוגיות שלה עם שחר (מאור שוויצר שלו ניב סולטן כמעט הייתה נשואה בחיים האמתיים). היא משקרת לו ואז מציעה לו להתחתן איתה. היא שולחת אותו למלחמה (כאילו צוק איתן, שלום 2014) כדי שתוכל לבגוד בו באין מפריע ואז מבטיחה לו שזה נגמר רק כדי להיפרד ממנו בוואטסאפ.

שירז, אישה יפיפייה ומוערצת נותנת לבעלה להתייחס אליה כמו לזבל ומממשיכה להגן ולהילחם עליו גם כשהיא יודעת שהוא לא אוהב אותה ולא נאמן לה. שהוא לא מפרגן לה, שהוא דורך עליה מול כולם ובוחר באחרת.

יש לה את זה": גיבורת דיסני חיה באילוז', וזה עובד - ביקורת טלוויזיה ...

שירז וליאור, זוג לא קשור – איפה קותי?! מתוך “יש לה את זה”.

שתי הנשים התחילו כחברות, כשותפות ומהר מאוד הפכו לאויבות כשנטלי בגדה בלירז עם בעלה. מה שכמובן הוצדק בטענה שהיא אוהבת אותו, אפילו שכשליאור הסתבך בהימורים או היה חשש שהוא חולה בסרטן או ניסה להגשים את עצמו הייתה זאת אשתו לירז שתמכה בו ועזרה לו.

אני יודעת שבין השורות אני נשמעת מאוד שמרנית וכועסת על עצם זה שנטלי וליאור בגדו
אבל לא הבגידה בנישואין מכעיסה אותי אלא הבגידה החברית בין שתי נשים
שהמחיר שלה עלה לנטלי בקריירה שלה. ואני לא יכולה שלא לשאול:

איך לעזאזל בימינו עולה על המסך סדרה שבה נשים מדהימות הופכות לסמרטוט בגלל גבר?

איך נשים (וגבר אחד) יצרו עלילה כזאת?! ואיך יכול להיות שהסדרה נגמרת בזה ששתי הגיבורות מאבדות את הכל בגלל אפס, רודף שמלות, מכור להימורים שלא עושה שום דבר עם עצמו (לא תגידו מציאה גדולה). אבל אנחנו נשים וכל מה שמעניין אותנו זה ריבועים בבטן אז סך הכל מתבקש לא?

*נכון, יש קטע בסדרה שמדבר על הטרדות מיניות ונטלי מצליחה להוכיח ששר הביטחון הטריד אותה ולנצח מולו בבית משפט אבל זה נעשה בצורה מרושלת, דחוסה על פני חצי פרק ולא אמינה במיוחד*

מה זה?! אנחנו במאה 21?! לא פלא שהסדרה לא הצליחה, היא פשוט לא מתאימה בשום צורה לאיך שטלוויזיה נראית בימינו, וטוב שכך!

אני כותבת בעוגמת נפש רבה בתור אישה שמתנגדת לסדרות טלוויזיה שמבזות נשים.
בעיני זה מה ש”יש לה את זה” עושה כשהיא מציגה נשים, יחסים בין נשים, אמון בין נשים, שאיפות של נשים ובחירות בצורה הזאת. בסוף אנחנו ננעוץ סכין בגב לחברה שלנו ונירה לעצמנו ברגל – הכל בשביל הבחור החתיך. אני מתפללת שבעונה הבאה שאמורה לצאת בקרוב ליאור נמצא על אי בודד ומרוחק ושירז ונטלי משלבות זרועות כדי לעוף על החיים שלהן.

אני מקווה שהבמאים הפנימו שזה המסר שהקהל של היום מחפש. שיתוף פעולה, אחווה בין נשים וניצחון כנגד כל הסיכויים (זה נשמע קלישאה אבל בואו, זה מוכר וזה חינוכי). אם תסריטאים הצליחו לייצר סיפור אהבה שבסופו אנה בוחרת באלזה והאנס נעלם מהחיים שלהן, אני מקווה שגם יוצרי “יש לה את זה” יצליחו. אני חושבת שאפשר ללמוד מהמקרה הזה איך אפשר לקחת מרכיבים מצוינים ובכל זאת להוציא מנה לא ראויה להגשה.

ואחרי כל זה אני חושבת, וואלה אולי זה בחינם אבל קרטיב לימון זה פשוט דוחה, זה מתוק מידי ובכלל אין לזה טעם של לימון. עדיף לשתות מים.

ניצן ריבלין
נכתב על ידי
תגובה 1

1 תגובה

  1. Avatar

    ספיר

    24/09/2020 19:45

    את כותבת מהמם

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .