דיבור אחר

משהו אצלי לא בסדר

צילום: ניצן מויאל

קצת לפני גיל 30 הבנתי שמשהו כנראה לא בסדר אצלי. ההבנה הזו הגיע אחרי מסיבת יומולדת של מישהו שההיכרות ביני לבינו הייתה שטחית לחלוטין אבל הוא היה מהברנז’ה של האנשים שחיים ברשתות החברתיות וידעתי שיהיו שם גם הרבה חברים שלי וגם כמה אנשים שיכול היה נחמד לפגוש אותם פנים אל פנים או מול איברים אחרים

קבעתי עם ידיד שלי שלומי שם, בפאב במרינה בהרצליה וכל הדרך הייתי אופטימית שאם אני נוסעת מספיק רחוק משהו טוב צריך יהיה לקרות כדי שלא ארגיש שעשיתי את כל הדרך הזו לשווא. מצאתי את עצמי מתבצרת ב’ספוט’ אפלולי, איפשהו בדרך לשירותים, במחשבה אסטרטגית שמתישהו כל מי שיהיה נוכח מספיק זמן יצטרך להטיל את מימיו ואוכל לבחון אותו.

שלושה אנשים, ספק זרים מוחלטים ספק דמויות וירטואליות שאני כאילו מכירה את כל מה שהם החליטו לתת לי מהם ברשתות החברתיות עצרו לידי זה באחר זה וניהלו איתי ‘סמול טוק’ חביב שהיה כמו חצי שיחת היכרות וחצי בדיקת שטח. כל אחד מהם סיים איתי את השיחה באותו המשפט, פחות או יותר “את לא כזאת מפחידה כמו שחשבתי”.

משהו אצלי לא בסדר

קרדיט: Muzli – feedproxy

בום. מה זאת אומרת אני לא נחמדה יא בני זונות?

אני הכי נחמדה שיש בעולם אינעל דינק ערס. זה מה שחשבתי בלב, אבל כלפי חוץ, איבדתי שליטה על עצמי וכל המחסומים הקבועים שהיו לי, של לשדר קרירות ולשים זין על העולם נעלמו כלא היו ופשוט התחלתי לבכות. נזלתי שם, בפינה שלי ליד המעבר לשירותים, בשולחן מלא חברים טובים שהם זרים מוחלטים, חוץ משלומי הידיד שלי שהביט בי ושתק. כאילו הבין שקורה משהו שלא תעזור התערבות חיצונית ופשוט צריך לתת לו לקרות. בום, נפלה לי תובנה שחייתי יותר מיד את הדמות שפיתחתי לעצמי והייתי מנוהלת כל כך מתדמית מתגוננת ותוקפת בערך באותה המאסיביות עד כדי שאיבדתי את העצמי האותנטי שלי והדיסוננס הזה, בין מי שאני באמת למי שאני מציגה כלפי חוץ גמר אותי בבת אחת.

לא גבר שהייתי מאוהבת בו ושבר לי את הלב, לא משבר אמון ואובדן, סתם משפט שחזר על עצמו שלוש פעמים במילים אחרות ונתן לי מראה ישר לתוך הפרצוף בתובנה שאני לא יודעת עדיין מה לא בסדר איתי, רק דבר אחד אני מבינה – משהו לא בסדר אצלי אבל עם אותה התובנה גם התחלתי ללכת לכיוון הגילוי והפתרון, כי בכי פומבי לתדמית שלי היה כל כך מזוקק וחד, כמו סימן משמיים שלא אכפת לי יותר מכלום, חוץ מעצמי.

ברגע אחד עברתי ממצב של בחורה ששמה מלא שחור בעיניים בקטע מודע לעצמו, שאין מצב שהאיפור הזה יימרח מתישהו כי לבכות, או להראות חולשה כלפי חוץ לעולם לא יקרה ואחת שנראית כמו הבחורה הזאת מהשיר של אביב גפן ששר עליה “עיגולים שחורים במקום עיניים”.

משהו אצלי לא בסדר חן בוקר

צילום: אשר חביבי

חן בוקר אמר
נכתב על ידי
חותכת דק, בעיקר בולשיט ומצד שני רכה כמו חמאה שנמסה בשמש. פורקת בכתיבה במקום ללכת לפסיכולוגים. עושה סושיאל מדיה, יחסי ציבור ותוכן ולא רק בדיבור אשדודי. אמא של אבשלום שושי, נשואה ומאוהבת בשי וג'יימי דה דוג
תגובה 1

1 תגובה

  1. KingMil

    24/08/2020 02:13

    “אל תדאגי, זה רק הלב…”

    כתיבה פתוחה, לייק+קומנט.

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .