דיבור אחר

מחשבה יוצרת מציאות

לוח עם משפט השראה
Binti Malu on pexels

אומרים שמחשבה יוצרת מציאות, שטוב מושך אליך טוב ורע מושך רע. יש גם אנשים שמאמינים בחוק המשיכה, לפיו אם נחשוב על דבר מסוים למעשה ניצור אותו ובהמשך אף נזכה לראות אותו הופך למציאות. אני קצת מאמין במנטרות האלה, וגם לא

מצד אחד, לא מעט דברים שחשבתי עליהם בעבר הפכו למציאות בהווה ומצד שני, יש דברים אחרים שאני חושב עליהם המון ונשארו בגדר מחשבה. אז מה זה אומר בעצם?
שיש דברים שלא נועדו לקרות, או שפשוט לחלקם לוקח קצת יותר זמן והם יקרו ברגע המתאים?

הלוואי והיו לי תשובות.
מה בכל זאת יש לי?

את היכולת לשלוט בצורת החשיבה והתגובה שלי לתרחישים. לכולנו יש משהו שהיינו שמחים לשנות וזה לא תמיד נמצא בשליטתנו. הדבר היחיד שאנחנו כן יכולים לשנות זה את הדרך בה מתמודדים עם הדברים, ואיך שאני רואה את זה, יש שתי אפשרויות: להתכופף או לעמוד זקוף.

אני יודע שלא הכל נתון לשליטתי, יש דברים שתלויים באלף ואחד משתנים וגורמים חיצוניים ואין לי דרך לדעת אם הם יקרו גם אם אחשוב שכן. מה שבטוח, להריץ סרטים רעים בראש על איך דברים לא עומדים להתרחש במציאות לא יקדם אותי ומי יודע, אולי בסוף זה באמת מה שיגרום לזה לא להתרחש.

מחשבה יוצרת מציאות

מתוך Canva

אז לא, אני לא יודע

אם מחשבה באמת יוצרת מציאות, אבל היא כן יוצרת איזושהי אמונה, דבר להיאחז בו או מטרה להשיג. אני גם לא יודע אם טוב מושך טוב, רע מושך רע ואם חוק המשיכה באמת עובד, אני פשוט בוחר להאמין שיהיה טוב ויודע שלפעמים יהיה גם רע, כי ככה זה בחיים; כמו שאי אפשר להיות תמיד שמח, אי אפשר להיות גם תמיד עצוב.

אז עם כמה שקשה, וקשה, אני משתדל שלא לתת למחשבות רעות לתפוס יותר מדי מקום, כדי שיישאר מקום למציאות מוארת יותר. ואם הייתי צריך להגדיר את עצמי על המדרג בין אופטימי לפסימי, אגיד שאני ריאלי עם נגיעות של אופטימיות: אני מעדיף להנמיך ציפיות ולנקוט באופטימיות זהירה, להאמין שדבר יכול לקרות ולקחת בחשבון שגם לא; עדיף להתחיל בקטן ולסיים בענק, מאשר להפך ולהתרסק, לא?

 

צחי ברשבסקי
נכתב על ידי
צחי "על מה יש לך לכתוב כל הזמן?!" ברשבסקי. היפי בהסוואה, כותב את מה שהלב צועק ואיש אינו שומע, רודף אחרי שקיעות ומוצא בהן השראה. בואו למצוא אותי בין השורות.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .