דיבור אחר

על מי את עובדת?

קודם כל תאהב את עצמך
ונדליזם על מעלית בשיפוץ. אני מצטטת את ג'. ביבר

בתור מי שהייתה מלכת הבולשיט, ככל שעוברות השנים אני הולכת ומאבדת סבלנות אל מול אנשים לא אותנטיים ויתרה מכך, כאלו שמשקרים לעצמם. במשך הרבה שנים היו לי פחדים כל כך גדולים עד כדי ששיננתי תשובות ושלפתי אותן מהלשון החדה שלי לכל מי שרק העז להתעניין, עד שהבנתי, בדרך הקשה, שאולי אני לא כזאת מעניינת…

כשהלב שלי נשבר, הדבר האחרון שרציתי היה להרגיש או חלילה להתאהב שוב. עם כל אהבה גדולה שחוויתי נקרע לי הלב מרוב אכזבה עד שמראש הייתי אומרת שאני לא רוצה חתונה וילדים, אבל כל יום שלי מתחיל ונגמר בבכי, בתחושת בדידות, במציאת כול הסיבות וההסברים הלוגיים בעולם לזה שאני עדיין בסטטוס רווקה וכמעט תמיד היה לי תירוץ מצוין שמעביר את האחריות על מצבי לאחרים. הם דפוקים. הם לא רציניים. רק מחפשים רק לזיין.

לב בתוך צנצנת איור בינה ורטהיים

משפט שלי, איור של בינה ורטהיים

למי את משקרת כשאת אומרת שטוב לך לבד?

את עדיין בודקת כל כמה זמן ‘דופק’ מול האקס שלך? או ההוא שהיה רק ‘פאק באדי’ עד שאמרת לו שאת רוצה יותר והוא החליט לנתק את הקשר כי “יותר” כבר לא מתאים לו, כאילו, לא איתך. החלטת שאת ‘מתקדמת’ אבל בתכלס את ממש תקועה ולא מפסיקה לעשות השוואות? החלטת להעיר לחיים את אפליקציות ההיכרות השונות, אפילו טינדר, למרות שאמרת שזה מה זה שטחי ויש שם גברים מזעזעים? איך זה מסתדר עם זה שטוב לך לבד, לא הבנתי…

לימים, יכולתי לאחוז בכינוי ‘מלכת המניפולציות’. ככל שהכרתי את עצמי טוב יותר ידעתי מה עובד לי, הכרתי את הקלפים שלי וידעתי לשלוף אותם בדיוק ברגע הנכון. גם אם לא היה לי באמת כלום ביד, ידעתי לעשות ‘פוקר פייס’ ולשחק את המשחק על מנת לזכות.

הרי תמיד יש אמת אחת

אז על מי את עובדת כשאת מספרת את אותו הסיפור בגרסאות שונות לחלוטין, מתאימה את הסיפור לאדם ולרגש שאת רוצה להוציא ממנו? למה את סוחטת לבבות, כמה פעמים מצאת עצמך יושבת שעות לשיחות נפש ומבקשת עצות כשבפועל את עושה בחירות אחרות לגמרי וגם אז את נבוכה מידי מעצמך כדי לבוא ולספר בגילוי לב על מעלליך?

כיתוב על קיר תחשוב

Photo by Rob Coates on Unsplash

אם הכול כל כך מושלם אז למה את לא מפסיקה לברוח מעצמך בכל האמצעים האפשריים?

זה לא משנה אם הטבעתי עצמי בעבודה, אם לגמתי בקבוקי יין כאילו היו אלו מים מינרליים קרים אחרי ריצת מרתון בלב מדבר. תמיד יכולתי למצוא משהו שיסיח לי את הדעת מהמציאות הכואבת. ואת? מתי היית “סחית” יותר משבוע ברצף? קשה להתמודד עם עצמך, אה?

הייתי פעם חיית רשת, לפחות ביחס לימים ההם.

סטטוסים מפציצים, ציוצים נועזים, כיתובים נשפכים, תמונות שרק מעוררות את הדימיון והיו ימים שאפילו סימנתי לעצמי מדד להצלחה. אם הפוסט באוויר יותר מרבע שעה ואין לו 100 לייקים, הוא חרא פוסט. לא תמיד, אבל אני מודה, היו ימים שפשוט מחקתי כי זה לא עבד מהר.

ואם את בסדר גמור למה את זקוקה לכל כך הרבה תשומת לב? למה לך להצטלם בפוזות מחמיאות, מגרות ומפתות ולפרסם ללא הרף ברשתות החברתיות. בשביל לייקים?
מה נראה לך, שאיזה בחור פתאום יראה אותך ויגיד לעצמו “הוווו, היא מתערטלת כל כך יפה, אולי אני אכיר אותה להורים?” וזה גם, במקרה הטוב, אם הוא יאהב את מה שהוא יראה במציאות, בלי הפילטרים שתיקנו אותך בתמונות.

כיתוב עם אותיות משחק

Photo by Amanda Jones on Unsplash

איך את מצפה שמישהו יאהב אותך אם את לא אוהבת את עצמך? למה נראה לך שהבחור הזה, שאת כל הזמן חוזרת אליו למרות שכבר שנים ארוכות יש לסיפור תמיד את אותו הסוף- כאב ישנה את עורו? איך את מצפה שהוא יעריך אותך אם אין לך מילה מול עצמך, שלמרות שהוא לא באמת עושה לך טוב, לא באמת איתך ולא באמת אוהב אותך את תמיד זמינה לו.

כשלא טעים לך את ממשיכה לאכול? את מזייפת אורגזמות? כשאין לך כסף את ממשיכה לעשות שופינג, לבלות כל היום במסעדות ובתי קפה ולנהוג ברכב יוקרה? נוח לך ללכת כל היום על עקבים ברמה שאת יכולה ללכת להתאמן ככה בחדר הכושר? כשמישהו פוגע בך את נשארת חברה שלו ומראה כלפי חוץ שהכול בסדר?

כשאת משקרת, את משקרת קודם כל לעצמך.

אולי מישהו יאמין לך. אולי מישהו יאכל את הבולשיט שלך, אבל כל זה זמני. מתישהו האמת תצוף כמו שמן מעל המים. למה? לא ברור, אבל תמיד זה ככה בחיים.

חן בוקר אמר
נכתב על ידי
חותכת דק, בעיקר בולשיט ומצד שני רכה כמו חמאה שנמסה בשמש. פורקת בכתיבה במקום ללכת לפסיכולוגים. עושה סושיאל מדיה, יחסי ציבור ותוכן ולא רק בדיבור אשדודי. אמא של אבשלום שושי, נשואה ומאוהבת בשי וג'יימי דה דוג
תגובה 1

1 תגובה

  1. Avatar

    אדריאן

    10/05/2020 21:03

    מדהימה

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .