כתיבה

כתבתו של רז ונטורה – סיפור בהמשכים

בחור קרח בחליפה
קרדיט: PEXELS - Pixabay

פרק 1: הפסגה של הקריירה

“הבעיה היא אתה, שר האוצר. לא. אתה צריך להבין שר האוצר, שאתה הבעיה. לא ככה, אולי, יש בעיה גדולה שר האוצר ואתה אחראי עליה. אולי כדאי להשתמש בשם שלו? מר נים, לא, זה כזה שם משפחה מעצבן, מר נים, בטח הציקו לו כשהיה ילד בגלל השם הזה. אז אולי אבי? זה אפילו יותר גרוע, למען האלוהים מה זה השם הנוראי הזה? אבי נים .”

רז ונטורה עמד מול המראה שנמצאת על יד דלת הכניסה של דירת הרווקים הקטנה שלו. הוא ניסה שוב ושוב למצוא את הדרך הנכונה, כיצד לשאול את שאלה מספר שש במסגרת הריאיון שלו עם שר האוצר. ריאיון עם שר האוצר בזמן המשבר הכלכלי הגדול בהיסטוריה של מדינת ישראל, בזמנים בהם שר האוצר מואשם אלפי פעמים ביום על כך שהוא האחראי הבלעדי לבעיות של כולם. מיותר להגיד אבל אולי בכול זאת עדיף להדגיש, למקרה שרז ונטורה עדיין לא הפנים זאת, למרות שנראה שהפנים לפי כמות כדורי ההרגעה שהוא לוקח שעולה בכול יום ושיעורי היוגה שהחל לתרגל שלוש פעמים בשבוע, בכול מקרה הגיע הזמן לשים את ההצהרה על השולחן עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מידי.

הריאיון עם שר האוצר היה אמור להיות הרגע הגדול ביותר בקריירת העיתונות של רז ונטורה. עשרים ושלושה ימים עברו מאז שרז ונטורה קיבל את הבשורה מפי מנהל מחלקת החדשות של ערוץ אחד עשרה, על כך שהוא יראיין את שר האוצר מר אבי נים. בעשרת הימים הראשונים רז ונטורה הצליח לשמור על רוגע ושקט ואף שמר את העניין בסודיות מפני מי שיכל.

לא כולם צריכים לדעת

היו לו הרבה הזדמנויות בהן יכול היה לספר את הבשורה לאחרים כדי שיוכל להתגאות בה בפניהם. למשל, כשאביו התקשר אליו בצהרי יום שישי וביקש שוב ושוב שייפתח מקצוע חדש או שיעשה הסבת מקצוע ושיהיה מוכן לפיטורים שלו שלבטח יבואו בגלל הקורונה.

רז ונטורה דחה את האמירות של אביו ואמר שהוא רק חוזר על ססמאות ששמע בתכנית הבוקר עם אברי גלעד. האמת, אמירה זאת הייתה נכונה למדי, אביו של רז ונטורה היה צופה נלהב של תכנית הבוקר עם אברי גלעד, מאז היום בו אברי גלעד אמר בשידור כי מחאת האתיופים אינה מוצדקת, הפך אביו של רז ונטורה לצופה ההדוק ביותר בתכניתו של גלעד. העובדה כי האב יצא לפנסיה, נתנה לו אפשרות להסתכל על התכנית לכול אורכה, עד אשר הגיעה השעה 10:00 ואז, לאחר ארבע שעות ארוכות כמו הגלות של תכנית הבוקר של אברי גלעד, המשיך להיות אביו צופה הדוק של תכנית נוספת, תכנית הבוקר של עודד מנשה. בכול מקרה, היה גם את הדייט ההוא שרז ונטורה יצא אליו עם בחורה חיננית בשם יעל ממחלקת תכניות הבישול של הערוץ, דייט שנגמר בכלום ושום דבר לאחר שיעל, צעקה במשך חצי שעה על המלצר המסכן שהביא לה פאד תאי עם ביצה למרות שביקשה בלי ביצה, בגלל היותה טבעונית.

לבסוף, כך יצא, רז ונטורה לא גילה לאף אדם על הריאיון שלו עם שר האוצר עד אשר ערוץ החדשות בעצמו הודיע על כך. שבוע לפני הריאיון עם שר האוצר, מגיש החדשות, אביעד קורן אמר משפט אחד שגרם לליבו של רז ונטורה לצנוח על הרצפה. ” ביום ראשון הבא, שר האוצר, האדם העסוק ביותר במשבר הקורונה , יגיע לריאיון בלעדי אצלנו בערוץ, רז ונטורה, הכתב הכלכלי שלנו יראיין אותו. ” לאחר מכן אביעד קורן עבר לכתבה על זוג מזקן שנאלץ לסגור את עסק הצימרים שלו.

אחרי הבשורה

רז ונטורה צפה מן הצד, בעוד מגיש החדשות מודיע את הבשורה לכול העולם, הוא עמד על יד הכניסה לאולפן כמו שתמיד עשה בכול מהדורת חדשות, גם כשלא היה חלק ממנה. רז ונטורה היה מכור לצפייה בשידור חי, פנים מול פנים, בחדשות הערב, לידיעה שהוא כה קרוב לפלא העיתונות שמתרחש. באותו רגע בו קורן בישר את הבשורה לאזרחי מדינת ישראל, רז ונטורה רצה להתקשר לזוג החמוד ולהגיד להם כי הוא מוכן להציל את עסק הצימרים ולהזמין אצלם צימר שבו יוכל להישאר למשך שבוע שלם, הרצון של ורז ונטורה לעשות זאת התגבר כאשר הפלאפון שלו התחיל לצלצל. הוא שם את הפלאפון שלו על מצב “שקט”. הפלאפון לאחר מכן חלה במחלת פרקינסון נוראית ורז ונטורה ניסה רבות אך לא הצליח להוציא את המכשיר ממצב “רטט”, בכדי לרפא את הפלאפון מין המחלה, החליט להכניס את הפלאפון למצב “טיסה”.

במשך ארבעה ימים, הצליח רז ונטורה לתפקד, כאשר הפלאפון שלו היה על מצב “טיסה”. ממילא, שיחות בעניינים רשמיים של עבודה מקולגות וממנהלי הערוץ קיבל בפלאפון חלופי. כך רז ונטורה חשב שיוכל למקד את כול כולו בריאיון הגדול שעומד להתרחש. לפני הריאיון הזה, התרחשו רגעים חשובים ביותר בקריירת העיתונות של רז ונטורה. חשיפה של “פרשת הזאבים”, כאשר הצליח למצוא מידע ודאי כי שר הביטחון קידם מכירות רכבים צה”ליים מסוג זאב, כדי שבן הדוד שלו, הבעלים של חברת הרכב האחראית על צלחות הגלגלים המיוצרים במיוחד לרכבים אלו, יוכל להרוויח כסף. הריאיון עם ראש ממשלת איטליה, הדבר התקיים הודות לשורשים האיטלקיים של רז ונטורה, שורשים בהם ניסה להשתמש כאשר ניסה פעם להרשים את דניאל, אחת מהתלמידות שלו מהתקופה בה רז ונטורה נתן שיעורים פרטיים באיטלקית בכדי לממן את לימודי התקשורת שלו. ונטורה ניסה להכין לדניאל מתכון איטלקי מיוחד שאמו הייתה נוהגת להכין כשעוד היה לה רצון וזמן להשקיע בארוחות לבנה. רז ונטורה ניסה להכין קנלוני עסיסי עם גבינת רוקפור, אך הדבר השתבש כאשר רז ונטורה גילה כי דניאל רגישה לתרד.

מקרה נוסף שאפשר להגדיר אותו כדבר שטרם לכך שרז ונטורה הגיע למצב בו הוא מראיין את שר האוצר, הוא המקרה בו רז ונטורה הצליח לגרום לנגידת בנק ישראל, גברת רחל לוישטיין, להצהיר כי היא מצטרפת למפלגת “ביחד” הדתית. דבר שכמובן ביטל את ההצטרפות של גברת לוישטיין אל המפלגה שכן ראשי המפלגה לא רצו קשר כלל וכלל למישהי שניסתה להניע מהלך אשר יגרום לבנקים להיפתח בשבת. כך רז ונטורה הגיע למצב האופטימלי בו הוא אמור לראיין את שר האוצר, מר נים. בעוד ארבעה ימים אמור היה הריאיון להתרחש. אך זמן קצר, לאחר שרז ונטורה הצליח להחליט, שאכן ישאל את שר האוצר על המקרה המביך בחדשות בו ערך לאמו מסיבת יום הולדת עמוסה באורחים, בניגוד להנחיות הממשלה, צלצל הפלאפון של רז ונטורה. היה זה הפלאפון של העבודה. על צג הפלאפון הופיע השם אשר רז ונטורה פחד ממנו כל כך”, עידו ינקלביץ’, מנהל הערוץ”.

 

בחור בחליפה שותה קפה

קרדיט: PEXELS – Drew Williams

Sharon filmmaker
נכתב על ידי
שרון Filmmaker, חי בסרט, ללא סוף, ללא התחלה, עם הרבה ביקורת וקצת תקווה
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .